top of page
НАШ ЛОГОТИП 03.09.2021 г. (130_130).png

Реорганізація ЖБК в ОСББ

Шановні Голови Правління ЖБК!

 

29 квітня 2021 року Президент України все ж таки підписав доленосний для всіх багатоквартирних будинків ЗАКОН УКРАЇНИ №1060-IX від 03.12.2020 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Зазначений закон набрав чинності 01 травня 2021 р.

Це остаточне затвердження окремих положень 417-го закону, який був прийнятий в 2015 році. Уже тоді законом було визначено тільки три форми управління будь-яким багатоквартирним будинком – самими співвласниками (як фізичними особами), управителем (по суті приватні ЖЕКи, які мають відповідні дозволи) або ОСББ.

Житлово-будівельних кооперативів вже тоді не передбачали, але саме ця норма постійно продовжувалася, питання відкладалося. І ось тепер, прийняттям зазначеного вище закону держава вирішила остаточно поставити крапку. Закон говорить, що в тих будинках, яких за станом на 01 січня 2021 року не створено ОСББ і не прийнято рішення про форму управління будинком (яка не передбачає ЖБК серед варіантів), є час до 01.05.2021 р. для прийняття такого рішення. І знову вибір лише з трьох варіантів ... Ми не допустили помилки у датах! Саме така редакція закону, а тому затягувати із вирішенням питання не варто.

По суті це вже не пропозиція про реорганізацію ЖБК в ОСББ від держави, а обов’язок, якщо Ви хочете і далі самі керувати Вашим будинком. Якщо залишити все як є, то районна адміністрація призначить Вам керуючу організацію і Ви  будете змушені платити їй стільки, скільки вони скажуть, ЖБК фактично буде паралізовано.

Звичайно ми розуміємо, що це питання дуже болюче для ЖБК і багато хто з вас чекає чергових продовжень термінів вступу в силу цих норм закону, але як ми зазначали раніше – ці зміни вже неминучі. Закон підписаний, він набрав сили. Лише незначній частині Кооперативів вже зараз набридло чекати і сподіватися на когось, вони прийняли вольове рішення провести реорганізацію в ОСББ, залишаючись повноцінними господарями своїх будинків.

У разі, якщо Ви вже прийняли рішення про реорганізацію в ОСББ, наша Компанія може надати повну юридичну підтримку цього процесу, а саме: розробити всю документацію для припинення ЖБК, скласти передавальний акт, розробити всю документацію для створення ОСББ, провести державну реєстрацію всіх змін, щоб Ви і далі могли існувати, але вже в новому, сучасному вигляді.

Вартість послуг компанії залежать від обсягу послуг, що будуть надані саме Вашому Кооперативу. Ми розуміємо, що всі з Вас є неприбутковими організаціями, тому для економії коштів Ви зможете частину роботи виконати власними силами. Проте, якщо Ви бажаєте, щоб ми провели реорганізацію від початку й до кінця, ми з радістю зробимо все для Вас швидко, якісно та зручно! 

1. Розробка всієї необхідної документації по припиненню ЖБК шляхом реорганізації (а це 2 Протоколи загальних зборів ЖБК, передавальний акт, на підставі якого всі права та обов’язки від ЖБК перейдуть до ОСББ), документації по створенню ОСББ (до неї входять Протокол Ініціативної групи по створенню ОСББ, повідомлення про проведення установчих зборів, списку власників сповіщених про проведення установчих зборів та реєстру поштових відправлень, Протокол установчих зборів ОСББ, бюлетенів та листків письмового опитування, Статут ОСББ), оплачується в сумі 12 600 (дванадцять тисяч шістсот) грн. 00 коп. протягом трьох днів з моменту укладення Договору між нами.

2. Проведення державної реєстрації всіх змін (необхідно провести дві державні реєстрації змін протягом всього процесу) оплачується в сумі 5 880 (П’ять тисяч вісімсот вісімдесят) грн. 00 коп. перед безпосереднім проведенням державної реєстрації створення ОСББ (приблизно через три місяці після початку співпраці).

 Ці перші дві складові є обов’язковими.

 

Нижче зазначено перелік послуг, які ми можемо надати Вам, але виключно за Вашим бажанням (саме ці роботи Ви можете виконати самі, таким чином зекономити кошти):

  1. Виготовлення печатки ОСББ – 840,00 грн.

  2. Внесення створеного ОСББ до реєстру неприбуткових організацій, що передбачено податковим кодексом України – 3 360,00 грн.

  3. Закриття розрахункового рахунку ЖБК та відкриття рахунку новоствореного ОСББ у обраному Замовником банку - 3 360,00 грн.

Таким чином обсяг Вашої економії може скласти 7560,00 грн.

Якщо Вас зацікавила наша пропозиція – зв’яжіться із нами за номером +38(044)364-85-81, +38(096)709-99-00 (GSM), або напишіть нам у Viber +38(066)244-62-64! Ми відповімо на всі Ваші питання та в залежності саме від Вашої ситуації сплануємо максимально ефективну та вигідну для всіх співпрацю!

З повагою, Керівник Хоружий Вадим.

bottom of page